“Tandemas” – šuolis su instruktorium dviviečiu parašiutu


Lengviausias būdas patirti laisvą kritimą, mažiausiai laiko skiriant pasiruošimui. Šuoliai tandemu mūsų aeroklube atliekami jau daugiau nei 20 metų. Per ilgą praktiką pasirinkti patikimiausi parašiutai, ištobulinta instruktorių atranka bei šuolio atlikimo technika. Jūsų šuolis bus saugus ir Jūs patirsite nepaprastą nuotykį!

Pasiruošimas šuoliui užtruks apie 15 minučių. Jūs sužinosite kaip elgtis lėktuve, kaip suvaldyti kylančią baimę, ką veikti laisvai krentant bei sklendžiant parašiutu ir kaip pasiruošti nusileidimui.
Šuolio metu Jūs vilkėsite parašiutinį kombinezoną, šalmą ir apsauginius parašiutininko akinius. Speciali diržų sistema išlaikys Jus neatskiriamai pritvirtintą prie instruktoriaus.

Šuolis. Visą laiką nuo pasiruošimo šuoliui iki nusileidimo būsite su labai patyrusiu instruktoriumi.
Šoksite "sparno" tipo parašiutu, pritaikytu šuoliams tandemu. Tokie parašiutai yra papildomai sustiprinti ir yra pakankamai dideli, kad išlaikytų du žmones.

Į 3000 metrų aukštį klubo lėktuvas AN-2 arba Cessna Jus ir kitus parašiutininkus pakels per 20 minučių. Iššokę iš lėktuvo, kartu su instruktoriumi 200 kilometrų per valandą greičiu krisite apie 30 sekundžių.

Nusileidimas. 1500 metrų aukštyje instruktorius išskleis parašiutą ir Jūs maždaug 5 minutes sklęsite  žemyn. Kadangi nuo pat iššokimo iš lėktuvo iki nusileidimo instruktorius rūpinsis skrydžiu, Jūs neturėsite jokių rūpesčių ir galėsite džiaugtis šuoliu.

Apribojimai: šuoliams parašiutu taikomi svorio apribojimai. Šokančiojo svoris neturėtų viršyti 100 kg. Dėl galimybės atlikti šuolį galutinį sprendimą priims instruktorius.