Pirmas šuolis


Vilniaus Parašiutininkų klube savo pirmą šuolį galite atlikti "Tandemu" (laisvojo kritimo šuolis su instruktoriumi iš 3km aukščio) arba Sparno tipo parašiutu (savarankiškas šuolis be laisvojo kritimo iš 1km aukščio).

Čia šuolių "Tandemo" ir Sparno tipo parašiutais palyginimas:

  Šuolis "Tandemu" Sparno tipo parašiutu 
Instruktažo trukmė~10min>3h
Aukštis~3000m~1000m
Instruktorius su instruktoriumi savarankiškai
Laisvojo kritimo trukmė ~30s nėra laisvojo kritimo
Nusileidimo trukmė ~5min ~5min
Filmavimas laisvame kritime operatorius (+60€) nefilmuojama
Kaina 160€ 100€

Nuo kokio amžiaus leidžiama šokti parašiutu?
Galima šokti nuo 14 metų. Asmenys nuo 14 iki 18 metų privalo turėti tėvų (globėjų) raštišką sutikimą su nurodytu vieno iš tėvų (globėjų) telefono numeriu ir sutikimu pokalbiui telefonu su aeroklubo atstovu.

Kada vyksta šuoliai?
Šuoliai mūsų klube vyksta šeštadieniais, sekmadieniais. Kartais ir šventinėmis ar darbo dienomis dienomis. Apie šuolius darbo dienomis paprastai pranešame šio tinklalapio Naujienose ir socialiniuose tinkluose.

Kiek laiko tunka instruktažas?
Sparno tipo parašiutui instruktažai trunka ~3 valandas. Šuoliui tandemu instruktažas trunka ~15 minučių. Po instruktažo, jeigu leidžia oro sąlygos, iškart į lėktuvą.

Kiek laiko teks praleisti aerodrome?
Šuoliai parašiutu priklausomi nuo oro sąlygų. Palankių oro sąlygų gali tekti laukti ir iki pat vakaro. Pasiruoškite visai dienai.

Kuo apsirengti šuoliui, ką su savimi turėti?
Pasiimkite su savimi ar apsivilkite laisvus, nevaržančius judesių drabužius. Geriausiai tiktų sportinis kostiumas, ilgomis kelnėmis ir rankovėmis, bei patogūs sportiniai ar turistiniai batai. Grandinėles, papuošalus, laikrodžius, kišenėse laikomus smulkius daiktus geriau palikite namuose. Turėkite asmens dokumentą. Negalima šokti su parašiutu išgėrus ar apsvaigus nuo toksinių bei narkotinių medžiagų ar vaistų. Negalima šokti parašiutu jei jūs abejojate dėl savo sveikatos būklės.

Ar galiu šokti parašiutu turėdamas negalią?
Tam tikrais atvejais yra įmanoma atlikti šuolį tandemu ir patirti laisvo kritimo malonumą. Sprendimą kiekvienu atveju atskirai priima klubas ir šuolį vykdysiantis instruktorius. Prašytume susisiekti ir pasitarti su mumis.

Apribojimai
Šuoliams parašiutu taikomi svorio apribojimai. Šokančiojo svoris neturėtų viršyti 100 kg. Dėl galimybės atlikti šuolį galutinį sprendimą priims instruktorius.

Kaip pas mus viskas vyksta galite pažiūrėti žemiau esančiuose video: